Klikratio versus conversieratio: vergelijk dezelfde gegevensregels

Een nieuwe analyse van 55.357 historische crowdfundingregistraties laat zien wat je ontdekt als je klik- en investeringsmarkeringen aan elkaar koppelt, in plaats van alleen de losse totalen te bekijken.

Eigen heranalyse van de openbare bettervest-nieuwsbriefgegevens die Hornuf en Siemroth in 2023 publiceerden.

Samenvatting

Een klikratio en een resultaatpercentage beschrijven verschillende handelingen. Om te begrijpen hoe ze samenhangen, moet je nagaan welke gegevensregels beide bevatten. We analyseerden opnieuw 55.357 combinaties van ontvanger en nieuwsbrief uit een Duits crowdfundingexperiment dat in 2023 werd gepubliceerd. Van de 611 regels met een investeringsmarkering hadden er 327 ook een klikmarkering: 53,52%. De overige 284, oftewel 46,48%, hadden die niet.

Dit geeft bedrijven en makers een concrete reden om de overlap achter een campagnerapport te bekijken. Het resultaat toont niet aan dat de tracking tekortschiet of dat e-mail een investering heeft veroorzaakt. De gepubliceerde gegevens leggen geen volgorde van gebeurtenissen of gezamenlijke meetperiode vast. We tonen alle vier de combinaties, alle tien nieuwsbrieven en een sjabloon waarmee je eerst je eigen gekoppelde meting kunt definiëren, voordat je een funnel interpreteert.

Stel je een maker voor die de lancering van een workshop evalueert. Het ene rapport toont klikken op de nieuwsbrief, het andere aanmeldingen. Beide totalen kloppen, maar door ze naast elkaar te zetten weet de maker nog niet hoeveel aanmeldingen horen bij de mensen die klikten.

De ontbrekende berekening is de overlap. Die kan klein of groot zijn; uit de twee totalen alleen kun je haar niet afleiden. Met een openbare crowdfundingdataset kunnen we die berekening op echte gegevens uitvoeren. Daarbij houden we de praktische vraag gescheiden van conclusies die de gegevens niet kunnen dragen.

Twee totalen moet je aan elkaar koppelen

Voorwerpen met een envelop en aanwijzer en resultaattekens met een vinkje staan in twee overlappende kleurvlakken. In de overlap staan paren; buiten beide vlakken staan neutrale vormen.
Conceptuele illustratie van overlappende geregistreerde handelingen. De voorwerpen en aantallen zijn illustratief; de datatabellen bevatten de gemeten aantallen uit het onderzoek.

Wat is het verschil tussen klikratio en conversieratio?

Een klikratio zet klikken af tegen een benoemde mogelijkheid om te klikken. Een conversieratio zet een gedefinieerd resultaat af tegen een benoemde basis. Afhankelijk van het rapport kan die basis bestaan uit advertentievertoningen, afgeleverde berichten, bezoeken, mensen die klikten of een andere afgebakende groep. Een bruikbare vergelijking begint met het benoemen van zowel de handeling als de noemer.

Zo stelt “aanmeldingen onder mensen die klikten” een andere vraag dan “aanmeldingen onder iedereen aan wie een bericht is verstuurd”. Beide definities zijn mogelijk, zolang het label duidelijk maakt welke wordt bedoeld. Ook is een klik iets anders dan een unieke persoon die klikte: herhaalde gebeurtenissen kunnen het totaal veranderen.

In dit onderzoek is de gemeenschappelijke basis één combinatie van ontvanger en nieuwsbrief in de gepubliceerde dataset. We tellen of zo’n regel een klikmarkering en een investeringsmarkering bevat. We beschikken niet over een noemer van afgeleverde berichten of een volgorde met tijdstempels. Daarom spreken we hier van geregistreerde percentages en overlapaandelen.

Dat onderscheid helpt een bedrijf bepalen of het de boodschap, het aanbod of de meting moet aanpassen. Twee losse totalen laten niet zien waar een individu afhaakte. De juiste gegevensregels koppelen is één stap om die vraag te beantwoorden; de volgorde en timing van gebeurtenissen vaststellen is een andere.

Wat mat de crowdfundingdataset?

Onderzoekers Lars Hornuf en Christoph Siemroth werkten samen met bettervest, een Duits platform voor crowdfunding via leningen. Hun experiment vergeleek verschillende beschrijvingen van tien investeringsprojecten in nieuwsbrieven. De gepubliceerde dataset bevat 55.357 combinaties van ontvanger en nieuwsbrief en 7.864 ontvangercodes. Een ontvanger kan in maximaal tien nieuwsbrieven voorkomen.[1][2]

De auteurs registreerden of de ontvanger op een unieke projectlink in een nieuwsbrief klikte en of die ontvanger een positief bedrag in het project investeerde. Beide uitkomsten zijn vastgelegd als een ja/nee-markering. Een investeringsmarkering is geen aantal transacties, aankoopbedrag of maat voor afgeronde webwinkelaankopen.

Het oorspronkelijke artikel onderzoekt de effecten van de manier waarop de nieuwsbrieven het aanbod presenteren. Onze heranalyse stelt een andere vraag: hoeveel overlappen de twee geregistreerde uitkomsten bij dezelfde ontvanger en nieuwsbrief? We voegen alle drie de oorspronkelijke onderzoeksgroepen samen en behouden de volledige gepubliceerde steekproef. We schatten de effecten van de presentatie niet opnieuw.

Dit zijn historische gegevens van één specifiek crowdfundingplatform, gepubliceerd in 2023. De geraadpleegde bronnen leggen geen gezamenlijke observatieperiode of volgorde van klikken en investeringen vast. Het onderzoek biedt dus een meetvoorbeeld, geen actuele benchmark voor de conversieratio van e-mailmarketing.

Hoe vaak stonden een klik en een investering in dezelfde regel?

In 327 van de 55.357 regels staan zowel een klik als een investering geregistreerd. Nog eens 1.499 regels bevatten een klik zonder investeringsmarkering, 284 een investering zonder klikmarkering en 53.247 geen van beide. De tabel laat alle vier de mogelijkheden zien.

In het volledige bestand hebben 1.826 regels een klikmarkering: 3,30%. In totaal hebben 611 regels een investeringsmarkering: 1,10%. Dit zijn de twee afzonderlijke percentages. Ze beschrijven hoe vaak elke markering voorkomt, maar niet hoe vaak beide in dezelfde regels staan.

De volledige overlap tussen klikken en investeringen

Alle 55.357 ontvanger–nieuwsbriefregels uit de historische bettervest-uitgave, gepubliceerd in 2023.

De volledige overlap tussen klikken en investeringen
Geregistreerde combinatieGegevensregelsAandeel van alle regels
Klik en investering3270,59%
Alleen klik1.4992,71%
Alleen investering2840,51%
Geen van beide markeringen53.24796,19%
Elke regel telt even zwaar. Een markering geeft een geregistreerde handeling aan, niet de volgorde of oorzaak ervan. De categorieën omvatten alle mogelijkheden en sluiten elkaar uit.

Van de 611 regels met een investeringsmarkering hebben er 327 ook een klikmarkering. Dat is 53,52%; bij de overige 46,48% staat geen klik geregistreerd. Draai je de vraag om, dan verandert de noemer: van de 1.826 regels met een klikmarkering hebben er 327 ook een investeringsmarkering, oftewel 17,91%.

Beide percentages kloppen, omdat ze verschillende vragen beantwoorden. Het eerste begint bij de investeringsregels en kijkt naar klikken. Het tweede begint bij de klikregels en kijkt naar investeringen. Geen van beide mag worden gepresenteerd als de kans dat een klik tot een latere investering leidde.

Het antwoord hangt af van de groep waarmee je begint

Historische brongegevens: 611 investeringsmarkeringen en 1.826 klikmarkeringen.

Het antwoord hangt af van de groep waarmee je begint
VraagRegels die aan de voorwaarde voldoenRegels in de basisAandeel van de genoemde basis
Investeringsregels met een klik32761153,52%
Investeringsregels zonder klik28461146,48%
Klikregels met een investering3271.82617,91%
Bij elk percentage staat de basis. Dit zijn geregistreerde overlappingen, geen kansen op een latere handeling of toegeschreven conversies. De eerste twee rijen verdelen dezelfde 611 regels.

Een regel met alleen een investering vertelt niet hoe die tot stand kwam. Je kunt er niet uit afleiden dat iemand de nieuwsbrief oversloeg, dat een tracker een gebeurtenis miste of dat een ander kanaal de investering veroorzaakte. Voor zulke verklaringen is informatie nodig over de verzameling, timing en andere activiteit die deze uitgave niet biedt.

Voor wie een campagne beheert, is de directe les beperkter en praktisch: zet het aantal gekoppelde regels naast de losse totalen. Als de zakelijke vraag gaat over mensen die beide handelingen uitvoerden, hoort die overlap bij het antwoord. Een verhouding tussen twee niet-gekoppelde totalen is geen vervanging.

Is de overlap bij elke nieuwsbrief hetzelfde?

De overlap verschilt tussen de tien nieuwsbrieven uit de bron. Onder de regels met een investeringsmarkering loopt het aandeel dat ook een klikmarkering heeft uiteen van 29,55% tot 78,43%. We laten elke nieuwsbrief zien, zodat geen van beide uitersten voor het hele onderzoek kan worden aangezien.

De nieuwsbriefnummers hieronder zijn broncodes, geen tijdsvolgorde of ranglijst. De kleinste investeringsbasis telt 31 regels en de grootste 118. Vermeld bij het aanhalen van een hoog percentage op een kleine basis altijd die basis.

De overlap in beide richtingen, met de bijbehorende bases

Alle tien historische nieuwsbrieven; de volledige onderliggende aantallen staan in de volgende tabel.

De overlap in beide richtingen, met de bijbehorende bases
Nieuwsbrief uit de bronKlik binnen investeringsregelsInvesteringsregelsInvestering binnen klikregelsKlikregels
Nieuwsbrief 178,43%5112,08%331
Nieuwsbrief 244,44%3612,21%131
Nieuwsbrief 335,29%346,70%179
Nieuwsbrief 429,55%448,90%146
Nieuwsbrief 541,27%6315,95%163
Nieuwsbrief 662,75%5123,36%137
Nieuwsbrief 761,29%3114,07%135
Nieuwsbrief 860,87%6931,58%133
Nieuwsbrief 950,00%11831,38%188
Nieuwsbrief 1059,65%11424,03%283
Het eerste aandeel deelt regels met beide markeringen door de investeringsregels. Het tweede deelt diezelfde regels door de klikregels. De verschillen zijn uitsluitend beschrijvend; er is geen claim over de beste nieuwsbrief of statistische significantie.

Met de volledige aantallen hieronder kun je de vergelijking controleren. Tel bij een nieuwsbrief “beide” en “alleen investering” op om de investeringsbasis te krijgen. “Beide” plus “alleen klik” geeft de klikbasis. Alle vier de cellen samen vormen het totaal van die nieuwsbrief.

Alle vier de uitkomsten per nieuwsbrief

Alle tien nieuwsbrieven uit de bron, gesorteerd op hun oorspronkelijke codes.

Alle vier de uitkomsten per nieuwsbrief
Nieuwsbrief uit de bronBeideAlleen klikAlleen investeringGeen van beideAlle regels
Nieuwsbrief 140291115.2385.580
Nieuwsbrief 216115205.5155.666
Nieuwsbrief 312167225.3255.526
Nieuwsbrief 413133315.4325.609
Nieuwsbrief 526137375.3775.577
Nieuwsbrief 632105195.1965.352
Nieuwsbrief 719116125.1015.248
Nieuwsbrief 84291275.1825.342
Nieuwsbrief 959129595.1825.429
Nieuwsbrief 1068215465.6996.028
Codes geven geen tijdsvolgorde of prestatierangorde aan. De vier uitkomstaantallen in elke rij vormen samen het totaal; ontvangers kunnen in verschillende nieuwsbrieven voorkomen.

Deze variatie laat niet zien welke nieuwsbriefcreatie het beste is. Projecten verschillen, ontvangers kunnen terugkomen en de nieuwe analyse voegt de oorspronkelijke onderzoeksgroepen samen. Er zijn geen significantietoetsen per nieuwsbrief en geen claims dat een bepaald project sterkere overlap veroorzaakte.

Bewaar bij meerdere campagnes de campagnedetails naast het gezamenlijke rapport. Wil je één campagne aanpassen, begin dan bij de eigen rij en aantallen. Gebruik de gecombineerde tabel voor rapportage over alle campagnes. Kies niet pas na het zien van de resultaten een gunstig uitvallende campagne.

Wat verandert er als elke ontvanger even zwaar meetelt?

In onze hoofdvergelijking telt elke combinatie van ontvanger en nieuwsbrief even zwaar. Een ontvanger in tien nieuwsbrieven levert dus tien regels, terwijl iemand die eenmaal voorkomt één regel levert. Dat past bij een beschrijving van de gepubliceerde regels, maar is niet de enige mogelijke samenvatting.

In een vooraf vastgelegde aanvullende vergelijking geven we elke ontvangercode een totaalgewicht van één. Wie in tien nieuwsbrieven voorkomt, draagt per regel een tiende bij; wie eenmaal voorkomt, draagt één bij. Elke ontvangercode telt daardoor in totaal even zwaar. Dit maakt de steekproef niet representatief voor een land of markt.

Met deze weging heeft 51,69% van het investeringsgewicht ook een klikmarkering, tegenover 53,52% in de hoofdanalyse. In de omgekeerde richting is het aandeel 19,12%, tegenover 17,91%. We behouden beide samenvattingen. De aanvullende analyse beschrijft een ander doel; het is geen correctie die is gekozen omdat de uitkomst beter uitkomt.

Twee manieren om hetzelfde volledige bestand te wegen

Hoofdanalyse: gelijk gewicht per ontvanger–nieuwsbriefregel. Aanvullende analyse: gelijk totaalgewicht per ontvangercode.

Twee manieren om hetzelfde volledige bestand te wegen
WegingKlik binnen investeringenGeen klik binnen investeringenInvestering binnen klikkenGeregistreerd klikpercentageGeregistreerd investeringspercentage
Gelijk gewicht per regel (hoofdanalyse)53,52%46,48%17,91%3,30%1,10%
Gelijk ontvangergewicht (aanvullend)51,69%48,31%19,12%4,02%1,49%
De eerste drie kolommen gebruiken de genoemde uitkomstbasis. De laatste twee gebruiken alle regels of het volledige ontvangergewicht. De aanvullende percentages zijn gebaseerd op gewogen sommen, niet op gemiddelden van percentages per ontvanger. Er worden geen conclusies voor een bredere populatie getrokken.

De volledige aanvullende tabel met gelijk gewicht per ontvanger

Elk van de 7.864 ontvangercodes draagt over zijn bronregels samen een gewicht van één bij.

De volledige aanvullende tabel met gelijk gewicht per ontvanger
Geregistreerde combinatieGewogen totaalAandeel van het totale ontvangergewicht
Klik en investering60,40790,77%
Alleen klik255,50673,25%
Alleen investering56,46270,72%
Geen van beide markeringen7.491,622695,26%
Gewogen totalen zijn sommen van bijdragen van 1/k, geen aantallen unieke mensen die elke handeling uitvoerden. Vóór afronding zijn ze samen 7.864. Deze andere beschrijving behoudt elke bronregel.

De gewogen celtotalen bevatten breuken doordat ze bijdragen zoals een half of een tiende optellen. Samen zijn ze 7.864: het aantal ontvangercodes. Beschrijf ze niet als delen van mensen of als aantallen unieke investeerders die elke handeling uitvoerden.[3]

Een sjabloon om klikken en resultaten in je eigen rapport te vergelijken

Schrijf een korte meetopzet voordat je een campagne als funnel interpreteert. Het volgende vrij toegankelijke sjabloon helpt je eigen rapportage plannen. Het veronderstelt niet dat deze historische dataset dezelfde definities gebruikte, of dat een andere meting de verkoop zal verbeteren.

Beslissing: “We willen voor [campagne] beslissen over [boodschap, aanbod of rapportage].” Bepaal eerst de beslissing en kies daarna pas het passende percentage.

Eenheid en basis: “Eén rij staat voor [ontvanger–campagne, bezoek of een andere onderbouwde eenheid]. Onze afgebakende basis is [definitie]. Voor herhaalde gebeurtenissen en terugkerende ontvangers gebruiken we [regel].” Houd aantallen gebeurtenissen gescheiden van aantallen identificatiecodes.

Handelingen: “Een klik betekent [concreet geregistreerde gebeurtenis]. Een resultaat betekent [aanmelding, gekwalificeerde aanvraag, afgeronde aankoop of andere gedefinieerde handeling].” Leg vast hoe je annuleringen, terugbetalingen, testgebeurtenissen en dubbele registraties behandelt.

Koppeling en tijd: “We koppelen regels via [toegestane identificatiecode]. We meten klikken gedurende [periode] en resultaten gedurende [periode]. De volgorde kunnen we vaststellen met [beschikbare tijdstempels].” Ontbreekt een koppeling of tijdstempel, vermeld dat dan. Vul het gat niet op met een veronderstelde klantreis.

Rapportage: “We tonen alleen klik, alleen resultaat, beide en geen van beide, plus de afgebakende basis. Bij voorwaardelijke percentages noemen we de noemer.” Houd ontbrekende of niet-koppelbare regels zichtbaar als een apart rapportagevraagstuk. Noem ze niet ongemerkt “geen van beide”.

Gebruik: “Dit rapport beschrijft [waargenomen samenhang]. Om te stellen dat [een campagne meer resultaten veroorzaakte], hebben we [een geschikte vergelijkingsopzet] nodig.” De overlaptabel zelf levert die causale vergelijking niet.

Houd alle vier de combinaties zichtbaar

Vier even grote vakken tonen een envelop met aanwijzer samen met een resultaatteken met vinkje, alleen de envelop, alleen het resultaatteken en een leeg vak. Een apart kleiner vak bevat twee kaarten met niet-gekoppelde gegevensregels.
  1. Definieer dezelfde gegevensregel

    Benoem de meetellende eenheid, handelingen, koppelregel en meetperioden.

  2. Behoud elke combinatie

    Toon beide handelingen, elke handeling afzonderlijk en geen van beide; benoem niet-gekoppelde regels apart.

  3. Noem de noemer

    Geef aan of een percentage uitgaat van alle regels, klikregels of resultaatregels.

Conceptuele illustratie voor het plannen van een rapport. Ze toont geen volgorde van gebeurtenissen of verhoudingen uit het onderzoek. Niet-gekoppelde regels vragen om een eigen aanpak in een echt rapportagesysteem.

Een uitgewerkt voorbeeld: een maker rapporteert workshopaanmeldingen

Neem een fictieve maker met 1.000 meetellende ontvanger–campagneregels. Stel dat de vastgelegde meetperioden en toegestane koppelprocedure 80 regels met een klik, 30 met een aanmelding en 18 met beide opleveren. Dit zijn verzonnen lesvoorbeelden, geen extra resultaten uit de crowdfundinggegevens.

De volledige tabel bevat 18 regels met beide, 62 met alleen een klik, 12 met alleen een aanmelding en 908 met geen van beide. De klikratio is 80 gedeeld door 1.000, oftewel 8%. Het aanmeldingspercentage is 30 gedeeld door 1.000, oftewel 3%.

Van de regels met een klikmarkering hebben er 18 van de 80 ook een aanmelding: 22,5%. Van de regels met een aanmeldingsmarkering hebben er 18 van de 30 ook een klik: 60%. De maker kan alle vier de percentages rapporteren zonder te suggereren dat ze hetzelfde meten.

De 12 regels met alleen een aanmelding verdienen een neutrale beschrijving totdat de maker bewijs heeft over de gevolgde routes. Zelfs als tijdstempels laten zien dat een klik voorafging aan een aanmelding, bewijst de volgorde op zichzelf niet dat de nieuwsbrief die veroorzaakte. De maker kan de tabel gebruiken om een vervolgvraag te formuleren, zonder haar als schatting van extra omzet te behandelen.

Een bruikbare ingevulde meetopzet zou luiden: “We beschrijven de geregistreerde overlap met aanmeldingen voor deze campagne en deze meetperioden. We behouden alle vier de categorieën, tonen beide voorwaardelijke bases en rapporteren niet-koppelbare regels afzonderlijk.” Daar kun je meer mee dan met een conversieratio waarvan niemand de noemer kan aanwijzen.

Hoe berekende Influence IQ de overlap?

We gebruikten de volledige definitieve Stata-dataset uit de eerste openbare uitgave van de auteurs. Voordat we de gezamenlijke uitkomsten berekenden, controleerden we de bestandsidentiteit, de zeven vereiste numerieke velden, alle 55.357 unieke ontvanger–nieuwsbriefparen, 7.864 ontvangercodes en tien nieuwsbriefcodes. Beide markeringen moesten aanwezig zijn en exact als nul of 100 zijn gecodeerd.[2]

We controleerden de aantallen in de drie onderzoeksgroepen en reproduceerden de afgeronde afzonderlijke klik- en investeringspercentages uit het artikel. Er zijn geen regels verwijderd, ontbrekende waarden ingevuld of dubbele regels samengevoegd. Daarna telden we alle vier de combinaties voor het geheel en voor iedere nieuwsbrief, en berekenden we dezelfde grootheden met de vooraf vastgelegde gelijke weging per ontvanger.

Twee onafhankelijk geschreven berekeningen leverden identieke aantallen en exacte breuken op. Het downloadpakket bevat eigen rekencode, de methode en alle geaggregeerde tabellen. Ruwe gegevensregels en identificatiecodes van ontvangers ontbreken. Haal het bronbestand apart bij de auteurs op en behoud hun bronvermelding.

We geven geen steekproefbetrouwbaarheidsintervallen bij deze volledige telling van het gepubliceerde bestand. De aantallen zijn exact voor deze regels, maar daarmee staat de nauwkeurigheid voor een bredere populatie niet vast. Gedeelde ontvangers en projecten zouden voor generalisatie van belang zijn; dit onderzoek probeert die niet te maken.

De praktische bijdrage is de volledige geregistreerde overlap en een heldere manier om de volgende meetvraag te stellen. Dit vult het oorspronkelijke experiment van de auteurs aan en vervangt het niet. Leg voor campagnebeslissingen het resultaat, de basis, de koppelregel en de meetperiode vast voordat je beslist wat een gerapporteerde conversieratio betekent.

De CSV gebruikt de taal van deze pagina. Het pakket bevat eigen code, Engelstalige methodedocumentatie en geaggregeerde resultaten. Ruwe gegevensregels en identificatiecodes van ontvangers zijn uitgesloten; haal de data apart op uit de openbare uitgave van de auteurs.

Bronnen en toelichting

  1. Hornuf, Lars, en Christoph Siemroth (2023), A field experiment on attracting crowdfunders, Economics Letters 222, 110928. Paragrafen 2–3 definiëren de tien nieuwsbrieven, de observatie-eenheid en de uitkomstmarkeringen; tabellen 1–2 leveren de gepubliceerde controlewaarden voor aantallen en afzonderlijke percentages. Het oorspronkelijke onderzoek toetst presentatie-effecten. De nieuwe analyse van Influence IQ beschrijft gezamenlijk geregistreerde uitkomsten.
  2. Hornuf en Siemroth, eerste data-uitgave, 17 april 2023, DOI10.17632/9prftpkdfc.1, CC BY4.0. De analyse gebruikt SubscriberNumber, NewsletterNumber, treatmentcontrol, treatmenteco, treatmentreturn, ClickPercent en InvestmentPercent. Identificerende waardelabels en overige velden worden niet gebruikt. De geraadpleegde bronnen leggen geen overeenkomende observatieperioden, volgorde van gebeurtenissen of annuleringsregels vast.
  3. Voor een ontvanger die in k nieuwsbrieven uit de bron voorkomt, krijgt elke regel in de aanvullende analyse een gewicht van 1/k. De hoofdanalyse geeft elke regel gewicht 1. Beide gebruiken de volledige gepubliceerde steekproef. Ontvangercodes maken groepering mogelijk, maar bevestigen niet onafhankelijk dat het om unieke natuurlijke personen gaat. Breuken worden exact berekend vóór afronding voor weergave. Alle tien nieuwsbriefcodes behouden hun oorspronkelijke volgorde, zonder daar een tijdsvolgorde aan toe te kennen.

Dit artikel is vertaald vanuit de Engelse bronversie. Alle taalversies beschrijven dezelfde historische Duitse crowdfundingregistraties, geen afzonderlijke benchmarks voor landen of sectoren.

Verwant onderzoek van Influence IQ