Achter een onbeantwoorde klacht kunnen twee verschillende problemen zitten

Een klant wacht nog steeds. Staat de melding als gelezen geregistreerd, en is er een antwoord? Franse gegevens over klachten bij online aankopen laten zien waarom bedrijven beide moeten controleren.

Eigen analyse van meldingen met een meldingsdatum in 2025 bij de Franse dienst SignalConso, op basis van de gegevensstand van 21 oktober 2026.

Samenvatting

Wil je klachten beter opvolgen, maak dan onderscheid tussen meldingen die niet als gelezen staan geregistreerd en meldingen die wel zijn gelezen, maar geen geregistreerd antwoord hebben. Van 111.745 meldingen over online aankopen die via de Franse dienst SignalConso aan bedrijven waren doorgestuurd, had 20,4% geen leesregistratie en 4,9% wel een leesregistratie, maar geen antwoord. De meldingen hebben een meldingsdatum in 2025; hun latere status komt uit de gegevensstand van 21 oktober 2026.[1][2]

Die verdeling verschilde tussen de acht grootste meldingsroutes. Bij bestellingen die nooit waren geleverd terwijl de website nog open was, stond 31,9% niet als gelezen geregistreerd. Bij onvolledige bestellingen was dat 14,6%. Het aandeel gelezen meldingen zonder antwoord lag veel dichter bij elkaar: 4,4% en 4,2%. Dit zijn meldingen bij één Franse dienst, geen percentages voor alle bestellingen of bedrijven. De bevinding geeft aanleiding tot een praktische controle: zoek eerst uit waar de opvolging stopt voordat je het proces aanpast.

Een klant stuurt een kleine winkel een bericht over een niet-bezorgde bestelling. De beheerder van het sociale account geeft het bericht door aan een collega. Een week later vraagt de klant opnieuw om nieuws. Het team weet dat er een onbeantwoorde klacht is, maar daarmee blijft een belangrijke vraag open: heeft de collega het bericht gezien, of wel gezien maar nooit geantwoord?

In die situaties moet je verschillende vragen stellen. De ene gaat over de vraag of de klacht terechtkwam bij iemand die kon handelen. De andere over wat er gebeurde nadat die persoon de klacht had gelezen. Eén antwoordpercentage kan die twee situaties op hetzelfde probleem laten lijken.

We onderzochten dat onderscheid in SignalConso, de Franse overheidsdienst waar consumenten problemen kunnen melden. De open data registreren of een melding aan een bedrijf is doorgestuurd, gelezen en beantwoord. Daarmee kunnen we nagaan waar de geregistreerde opvolging stopte. Wat er in de e-mail, sociale inbox of bezorging van een winkel gebeurde, laten de gegevens niet zien.

Zoek de stap waar een antwoord uitblijft

Een pakket is verbonden met twee scènes met papieren berichten: een gesloten envelop in een postbak en een geopende envelop naast een lege antwoordkaart.
Conceptuele illustratie van twee verschillende geregistreerde statussen: niet gelezen, en gelezen zonder antwoord. De afbeelding toont geen gemeten oorzaken of echte klantzaken.

De meeste onbeantwoorde meldingen stonden niet als gelezen geregistreerd

De bron bevatte 170.374 meldingen over online aankopen uit 2025. Daarvan stonden er 111.745 geregistreerd als doorgestuurd naar een bedrijf. Die doorgestuurde groep vormt de basis van onze belangrijkste vergelijking. De overige 58.629 meldingen, ofwel 34,4% van het totaal, stonden niet als doorgestuurd geregistreerd. We tellen ze daarom niet als uitblijvende antwoorden.[1][2]

Van de doorgestuurde meldingen hadden er 83.409 zowel een leesregistratie als een antwoord: 74,6%. Nog eens 22.838 hadden geen leesregistratie, ofwel 20,4%. De resterende 5.498 stonden wel als gelezen geregistreerd, maar hadden geen geregistreerd antwoord: 4,9%. Elke melding valt in precies één van deze drie groepen.

Als we alleen de 28.336 meldingen zonder geregistreerd antwoord bekijken, verandert de noemer. Binnen die kleinere groep had 80,6% geen leesregistratie en 19,4% wel een leesregistratie, maar geen antwoord. Dat betekent niet dat vier op de vijf ontevreden kopers werden genegeerd. Het beschrijft de vastgelegde status van onbeantwoorde meldingen bij deze specifieke dienst.

Het officiële dashboard van SignalConso maakt al onderscheid tussen lezen en antwoorden. Het toont eerst welk aandeel van de doorgestuurde meldingen is gelezen, en daarna welk aandeel van de gelezen meldingen een antwoord kreeg.[5] Hier vergelijken we de acht meest voorkomende klachtenroutes op dezelfde basis: alle doorgestuurde meldingen binnen elke route. Zo kan een winkelier zien hoe de twee vormen van geregistreerd uitblijven van een antwoord per probleem verschillen, zonder een andere noemer aan te zien voor betere of slechtere prestaties.

Voor een bedrijf dat zijn eigen klachten doorneemt, helpt dit onderscheid bij het eerste onderzoek. Als voor de meeste openstaande zaken niet vaststaat dat iemand ze heeft gelezen, lost een beter antwoordsjabloon het eerdere probleem mogelijk niet op. Zijn zaken wel gelezen maar nog onbeantwoord, controleer dan wie verantwoordelijk is voor de volgende actie. Dit zijn suggesties voor het proces; de gegevens laten niet zien welke ingreep zou werken.

De meeste doorgestuurde meldingen hadden een geregistreerd antwoord

Frankrijk. 111.745 meldingen over online aankopen die als doorgestuurd naar een bedrijf staan geregistreerd. Elke melding valt in één groep.

Aantallen en aandelen voor drie geregistreerde opvolgstatussen bij doorgestuurde meldingen over online aankopen
Geregistreerde opvolgingMeldingenAandeel van doorgestuurde meldingen
Geen leesregistratie of antwoord22.83820,4%
Gelezen, zonder geregistreerd antwoord5.4984,9%
Gelezen en beantwoord83.40974,6%
Bron: DGCCRF SignalConso; analyse door Influence IQ.[1][2] Meldingen met een meldingsdatum in 2025, gegevensstand verwerkt op 21 oktober 2026. De overige 58.629 meldingen binnen de bronafbakening stonden niet als doorgestuurd geregistreerd en staan apart in de download. Een geregistreerd antwoord kan de klacht betwisten of aangeven dat het verkeerde bedrijf is geselecteerd; het bewijst niet dat het probleem is opgelost.

Een niet-bezorgde bestelling gaf een ander beeld dan een onvolledige

We vergeleken de acht grootste meldingsroutes op basis van het aantal doorgestuurde meldingen. We selecteerden ze op omvang voordat we hun uitkomsten bekeken. Samen omvatten ze 92.383 meldingen, ofwel 82,7% van de doorgestuurde groep. De labels volgen de keuzes die consumenten bij hun melding maakten; ze stellen niet vast dat een bedrijf de wet heeft overtreden.[2]

De grootste route was “bestelling nooit geleverd en de website is nog open”, met 32.440 doorgestuurde meldingen. Daarvan hadden er 10.340 geen leesregistratie: 31,9%. Nog eens 1.415 hadden een leesregistratie zonder antwoord: 4,4%. De overige 20.685, ofwel 63,8%, hadden een geregistreerd antwoord.

Bij onvolledige bestellingen hadden 958 van de 6.540 meldingen geen leesregistratie: 14,6%. Nog eens 273, ofwel 4,2%, hadden een leesregistratie zonder antwoord. Het verschil met de nooit-geleverde bestellingen zat dus vooral in de eerste categorie. Het aandeel zonder leesregistratie verschilde 17,2 procentpunt; het aandeel gelezen zonder antwoord slechts 0,2 procentpunt.

Meldingen over een onjuiste prijsverlaging laten weer een ander beeld zien. Van de 3.177 doorgestuurde meldingen in die route had 9,1% geen leesregistratie en was 5,2% wel gelezen maar onbeantwoord. “Onjuiste prijsverlaging” is de categorie die de consument koos, niet onze conclusie dat de geadverteerde korting onrechtmatig was.

Niet elke route beschrijft een even specifiek probleem. “Een fysiek product” en “ander websiteprobleem” zijn bredere keuzes. Die labels zichtbaar houden is eerlijker dan elke rij omzetten in een schijnbaar precieze diagnose. Alle 47 routes op het tweede niveau staan in de download.

Waar de opvolging stopte bij de acht grootste klachtengroepen

Frankrijk. De acht meldingsroutes met de meeste doorgestuurde meldingen; 82,7% van de doorgestuurde groep. Geselecteerd op aantal, niet op antwoordpercentage.

Acht grootste klachtenroutes met aantallen meldingen en aandelen in drie geregistreerde opvolgstatussen
Gemeld probleemMeldingenGeen leesregistratieGelezen; geen antwoordGelezen en beantwoord
Bestelling nooit geleverd; site nog open32.44031,9%4,4%63,8%
Klantenservice na aankoop reageert niet meer15.11818,6%5,3%76,1%
Fysiek product11.27317,6%5,1%77,3%
Ander websiteprobleem10.94613,7%6,3%80,0%
Levering te laat of pakket kwijt8.90814,8%3,7%81,5%
Onvolledige bestelling6.54014,6%4,2%81,2%
Reclame3.98114,2%5,6%80,2%
Gemelde onjuiste korting3.1779,1%5,2%85,7%
Bron: DGCCRF SignalConso; analyse door Influence IQ.[1][2] Meldingen met een meldingsdatum in 2025, gegevensstand verwerkt op 21 oktober 2026. Elk percentage gebruikt het aantal meldingen in de eigen rij. De labels vatten de eerste twee routeniveaus van de producent samen; fysiek product en ander websiteprobleem zijn brede categorieën. Het label over de klantenservice beschrijft de aanleiding voor de melding, niet het latere antwoord in SignalConso. Alle 47 routes, aantallen en de resterende groep staan in de download.

De oorspronkelijke klacht en een later antwoord zijn verschillende gebeurtenissen

Een grote route heet “de klantenservice na aankoop reageert niet meer”. Deze bevatte 15.118 doorgestuurde meldingen. Toch hadden 11.512 daarvan, ofwel 76,1%, een geregistreerd antwoord in SignalConso. Dat is geen tegenspraak: de route beschrijft het probleem dat de consument meldde, terwijl het antwoordveld een latere gebeurtenis op de meldingsdienst beschrijft.

Dit bewijst evenmin dat SignalConso tot herstel leidde of dat de klant tevreden was. Bij alle doorgestuurde meldingen bestonden de geregistreerde antwoorden uit 45.827 toezeggingen om actie te ondernemen, 28.576 antwoorden die de melding betwistten en 9.006 antwoorden dat het verkeerde bedrijf was geselecteerd. Samen zijn dat de 83.409 geregistreerde antwoorden. Een toezegging bewijst niet dat de actie is uitgevoerd, en een betwisting is geen officieel oordeel.[1][2]

Dat onderscheid is voor een maker die merchandise verkoopt net zo relevant als voor een winkelier. “We hebben geantwoord” beantwoordt één praktische vraag. “Het ontbrekende artikel is aangekomen” een andere. Door beide feiten bij de zaak vast te leggen, ziet de volgende collega of er nog iets moet gebeuren.

De bron laat niet zien waarom een melding niet als gelezen staat geregistreerd. We kunnen er niet uit afleiden dat een bedrijf geen account had, een klant bewust negeerde of elders nooit een bericht zag. Gebruik bij deze uitkomst de formulering “geen leesregistratie”. Daarmee houd je de waarneming gescheiden van een verklaring voor de oorzaak.

Het verschil was in elk kwartaal zichtbaar

Een jaartotaal kan verhullen dat op verschillende momenten andere soorten meldingen binnenkwamen. Daarom deelden we meldingen in naar het kwartaal van hun meldingsdatum. We herhaalden de vergelijking voor nooit-geleverde bestellingen, onvolledige bestellingen en gemelde onjuiste prijsverlagingen. Elk percentage blijft gebaseerd op de doorgestuurde meldingen binnen dezelfde route en hetzelfde kwartaal.[2]

De route voor nooit-geleverde bestellingen had in alle vier kwartalen een groter aandeel zonder leesregistratie dan beide vergelijkingsroutes. De kwartaalaandelen lagen tussen 29,0% en 36,7%; bij onvolledige bestellingen tussen 11,9% en 18,8%. Het verschil over het hele jaar ontstond dus niet uitsluitend doordat we deze drie routes uit verschillende kwartalen samenvoegden.

Dit is een controle op de samenstelling, geen causale toets of meting van reactiesnelheid. Het kwartaal van de meldingsdatum zegt niet wanneer iemand de melding heeft gelezen. De gegevensstand bevat niet de tijdstippen die nodig zijn om uren tot het eerste antwoord te berekenen. Verschillen in bedrijven, klachtendetails of meldingsgedrag kunnen nog steeds een rol spelen.

De nuttige vervolgvraag voor een team is net zo specifiek: verschilt de verdeling van eigen onbeantwoorde zaken per soort probleem? Vergelijk vergelijkbare zaken voordat je in algemene zin beweert dat de klantenservice beter of slechter wordt.

Het verschil bij niet-bezorgde bestellingen was in elk kwartaal zichtbaar

Frankrijk. Aandeel zonder leesregistratie binnen elke klachtenroute en elk kwartaal van 2025. De drie routes zijn beschrijvende vergelijkingen uit de figuur met acht groepen.

Kwartaalaandelen zonder leesregistratie bij klachten over niet-bezorgde of onvolledige bestellingen en gemelde onjuiste kortingen
Kwartaal van meldingNooit geleverd; site openOnvolledige bestellingGemelde onjuiste korting
Januari–maart29,0%18,8%8,2%
April–juni30,8%13,1%8,5%
Juli–september30,1%15,5%9,6%
Oktober–december36,7%11,9%9,6%
Bron: DGCCRF SignalConso; analyse door Influence IQ.[1][2] Meldingen met een meldingsdatum in 2025, gegevensstand verwerkt op 21 oktober 2026. Het aantal meldingen per groep verschilt per kwartaal. De download bevat alle 12 noemers en alle andere routes. Kwartaalvergelijkingen beschrijven dezelfde administratieve bron; het zijn geen onafhankelijke experimenten of schattingen van reactietijd.

Maak zichtbaar wie de volgende actie oppakt

De studie geeft aanleiding om bij klachten in een klein bedrijf drie controles uit elkaar te houden: heeft iemand de zaak bekeken, is er een antwoord verstuurd en is er bewijs voor de toegezegde vervolgstap? De derde controle gaat verder dan wat onze vergelijking van lezen en antwoorden kan vaststellen.

Begin bij de kanalen waar klachten kunnen binnenkomen. Een maker heeft misschien een winkele-mailadres, een Instagram-inbox en reacties onder een bericht over een nieuwe collectie. Een winkelier kan ook meldingen via een externe dienst ontvangen. Spreek af wie elk kanaal bekijkt en wie bij afwezigheid overneemt. Een doorgestuurde link bewijst niet dat de ontvanger de zaak heeft gelezen.

Maak vervolgens de overdracht concreet. Leg vast wie de klant kan antwoorden, op welke informatie die persoon wacht en wanneer je weer afstemt. Op een openbare reactie is soms een korte ontvangstbevestiging nodig, terwijl de bestelgegevens naar een privékanaal verhuizen. Houd adressen, betaalgegevens en andere persoonlijke informatie buiten het openbare gesprek.

Leg ten slotte vast waarop de uitkomst berust. Een antwoord dat een vervangend artikel wordt verstuurd, is iets anders dan een verzendbewijs. Een verzendbewijs is weer iets anders dan een ontvangstbevestiging. Kies bewijs dat past bij de daadwerkelijke toezegging. Het doel is zichtbaar maken wat nog niet af is, niet een score toevoegen die vroegtijdig afsluiten beloont.

Houd beoordeling, antwoord en uitkomst apart

Drie geïllustreerde scènes tonen het bekijken van een envelop, het voorbereiden van een antwoord met een aangewezen verantwoordelijke en het controleren van bewijs in een dossier.
  1. Bekijk de zaak

    Spreek af wie het kanaal controleert en bevestig dat die persoon het bericht heeft bekeken.

  2. Wijs het antwoord toe

    Leg de volgende actie, de verantwoordelijke en de opvolgdatum vast.

  3. Controleer wat er is gebeurd

    Houd het antwoord, de toezegging en het bewijs voor de uitkomst gescheiden.

Een voorgestelde werkwijze voor een bedrijf of maker die klachten afhandelt. Deze stappen zijn aanbevelingen, geen in de studie geteste ingreep.

Een werkblad om klachten direct op te volgen

Gebruik één dossier per zaak en koppel herhaalde berichten over hetzelfde probleem waar je eigen administratie dat mogelijk maakt. De studie telt meldingen; de totalen zeggen dus niet hoeveel unieke klanten of bedrijven erbij betrokken waren. Je team kan dat onderscheid wel expliciet in het eigen proces vastleggen.

Zaak en context: interne referentie ______; probleem volgens de klant ______; kanaal en link naar het oorspronkelijke bericht ______; referenties van verwante zaken ______; ontvangstdatum ______.

Beoordeling: verantwoordelijke voor het controleren van het kanaal ______; vervanger ______; bewijs dat de zaak is bekeken ______; informatie die nog ontbreekt ______. Heeft het kanaal geen betrouwbare leesstatus, leg dan vast dat de persoon de zaak heeft bekeken in plaats van een tijdstip te verzinnen.

Antwoord: verantwoordelijke ______; volgende actie ______; geplande opvolgdatum ______; link of referentie van het antwoord ______; wat daadwerkelijk is toegezegd ______.

Uitkomst: bewijs van de actie ______; eventuele vervolgreactie van de klant ______; onopgelost punt ______; volgende verantwoordelijke en afstemmoment ______. Een leeg veld blijft een open vraag. Een verstuurd antwoord, een toegezegde terugbetaling en een bevestigde terugbetaling horen in aparte vermeldingen.

Het werkblad en het fictieve voorbeeld staan in de gratis download en hier op de pagina, zodat je ze zonder registratie kunt aanpassen. Kies opvolgdata die bij de zaak en de geldende verplichtingen passen. Deze dataset levert geen universele norm voor reactietijd.

Registreren is niet nodig. De ZIP bevat geaggregeerde data, code en het werkblad. Technische instructies om de analyse te reproduceren zijn in het Engels; het werkblad en voorbeeld hierboven zijn beschikbaar in elke artikeltaal. Individuele meldingsrecords zijn niet opgenomen.

Een fictieve lancering laat zien waarom de overdracht telt

Stel je voor dat een maker, Maya, via haar eigen winkel Paper Harbor een kleine collectie schrijfwaren verkoopt. Alle namen en zaakdetails in dit voorbeeld zijn fictief. Een klant schrijft op Instagram dat een bestelling van twee artikelen maar één artikel bevatte. Een collega van Maya registreert de zaak als PH-DEMO-01 en koppelt de openbare reactie aan het privégesprek over de bestelling.

De eerste notitie luidt: “Onvolledige bestelling; de klant zegt dat het notitieboek ontbreekt.” Maya controleert het kanaal, met Jordan als vervanger. Maya legt vast dat ze het bericht heeft bekeken en vraagt Jordan de inpakregistratie te controleren. In het veld voor de verantwoordelijke voor het antwoord staat Jordan. De volgende actie is bevestigen wat is ingepakt voordat iemand een oplossing toezegt.

Op dit moment ondersteunt het dossier de status “bekeken; antwoord volgt”. Niet “opgelost”. Jordan controleert de bestelling en biedt in een privéantwoord een vervangend artikel aan. De referentie van het antwoord wordt toegevoegd en in het toezeggingsveld staat “vervangend notitieboek wordt verstuurd”. Het bewijs voor de uitkomst is nog leeg.

Later voegt Jordan de verzendreferentie van het vervangende artikel toe. Het team houdt de volgende reactie van de klant apart. Bevestigt de klant de ontvangst, dan krijgt die bevestiging een eigen referentie. Komt er geen bevestiging, dan vermeldt het dossier wat het team wél weet, in plaats van verzending stilzwijgend gelijk te stellen aan ontvangst.

Stel nu dat de eerste overdracht alleen een gekopieerde link in een druk groepsgesprek was geweest. Zonder aangewezen beoordelaar zou Maya steeds het openbare antwoord kunnen herschrijven terwijl niemand de inpakregistratie controleerde. Het werkblad maakt die ontbrekende actie makkelijker zichtbaar. Dit is een voorbeeld van een werkwijze, geen bewijs dat die het aantal klachten met een bepaald percentage zou verminderen.

Hoe we de openbare gegevens onderzochten

We downloadden de open data van DGCCRF SignalConso op 21 oktober 2026. Voor de afbakening gebruikten we het bronveld creationdate van 1 januari tot en met 31 december 2025 en exact de categorie voor online aankopen AchatInternet. De producent beschrijft dit veld als de datum waarop de melding is verzonden; het is geen geverifieerde datum van ontvangst door het bedrijf. We behielden 170.374 unieke meldings-ID’s. De metadata van de uitgever bleven tijdens de export gelijk, en het API-aantal kwam overeen met de lengte van het bestand.[1][2]

Het protocol legde de eerste twee subcategorieniveaus uit de bron vast als meldingsroute, met behoud van volgorde en labels. Voor de belangrijkste figuur selecteerden we de acht routes met de meeste doorgestuurde meldingen, met minimaal 200 per route. Bij gelijke aantallen gaf de letterlijke route de doorslag. Alle 47 routes blijven in de aggregatietabellen staan. De specifieke verschillen die we hier bespreken, kozen we na het bekijken van deze vooraf vastgelegde figuur; het waren geen vooraf geregistreerde hypothesen over de richting van een verschil.

We controleerden de indicatoren voor doorsturen, lezen en antwoorden tegen de statuscategorieën. Alle doorgestuurde records in deze gegevensstand vielen in de vijf eindstatuscategorieën. Die sloten exact aan op de drie weergegeven stappen. Er waren geen dubbele ID’s, ongeldige indicatoren of combinaties met een antwoord zonder leesregistratie. Een afzonderlijke implementatie reproduceerde de aantallen, routeselectie en kwartaalberekeningen.

De 58.629 niet-doorgestuurde records bestonden uit 58.060 met status NA, 435 gemarkeerd voor verwijdering onder de GDPR en 134 records van interne melders. Ze blijven buiten de noemer voor antwoorden. Het protocol sloot een expliciete tag Influenceur uit; die kwam niet voor. De 12.004 records met null-tags bleven behouden als records zonder waargenomen tag, niet als bewijs dat er geen influencercontext was.

Dit zijn beschrijvende tellingen van geselecteerde administratieve meldingen, geen schattingen uit een enquête. We voegen er geen betrouwbaarheidsintervallen voor steekproeven aan toe. Mensen kiezen zelf of ze melden, en meerdere meldingen kunnen over hetzelfde bedrijf of dezelfde klant gaan. De geanalyseerde velden bevatten geen noemer voor bedrijven of bestellingen.

De download bewaart geaggregeerde aantallen en code die de tabellen reproduceren, plus de bronqueries en controlesom die onze oorspronkelijke gegevensstand identificeren. De livebron kan veranderen; om de aggregaties opnieuw uit de ruwe records op te bouwen, is daarom exact die gegevensstand nodig. De huidige SignalConso-hulp legt de lees- en antwoordstatussen uit, maar huidige procedures leveren geen ontbrekende historische tijdstippen en bewijzen niet wat buiten de dienst is gebeurd.[3][4]

Bronnen en noten

  1. DGCCRF, open data van SignalConso. Dataset verwerkt op 21 oktober 2026 om 01:58:18 UTC; dezelfde dag gedownload. Afbakening: meldingen met een meldingsdatum in 2025 met exact de categorie AchatInternet. Hergebruik van de bron onder de Etalab Open Licence van de uitgever. Influence IQ voerde de analyse uit; dit houdt geen goedkeuring door de producent in.
  2. Analysepakket van Influence IQ: vastgelegd protocol, bronmanifest, volledige aggregatietabellen, rekencode en werkblad. Hoofdnoemer: 111.745 doorgestuurde meldingen; volledige afbakening: 170.374. Alle percentages gebruiken onafgeronde aantallen. De livebron kan wijzigen. De opgenomen aggregaties reproduceren de gepubliceerde tabellen; reconstructie uit ruwe data vereist de exacte brongegevensstand uit het manifest.
  3. SignalConso-hulp voor professionals, uitleg van meldingsstatussen. De huidige interface onderscheidt ongelezen meldingen, gelezen meldingen die op antwoord wachten en afgesloten meldingen. Onze historische classificatie gebruikt de geëxporteerde status- en indicatorvelden, die samen zijn gecontroleerd. Hulppagina geraadpleegd op 22 oktober 2026.
  4. SignalConso-hulp voor professionals, afgesloten meldingen. Een afgesloten melding kan nog worden gelezen, maar antwoorden via het platform is niet meer mogelijk. Rechtstreeks contact kan mogelijk zijn als de consument contactgegevens deelde. Daarom stelt de platformgegevensstand niet elke latere interactie of elk contact buiten het platform vast.
  5. DGCCRF, SignalConso-dashboard. Het dashboard toont gelezen meldingen als aandeel van doorgestuurde meldingen, en beantwoorde meldingen als aandeel van gelezen meldingen. Onze belangrijkste figuur met klachtenroutes gebruikt voor elke weergegeven status de doorgestuurde meldingen als noemer. Geraadpleegd op 22 oktober 2026.

Elke taalversie beschrijft dezelfde Franse SignalConso-meldingen. Door de vertaling worden deze bevindingen geen onderzoek naar een andere markt.

Verbind de bevinding met het werk van je team