Penggunaan AI untuk pemasaran mengikut negara dan saiz perniagaan: rujukan 27 negara

Agensi yang menyediakan cadangan untuk perniagaan yang sudah menggunakan AI memerlukan rujukan berbeza daripada persoalan tentang kelaziman penggunaannya untuk pemasaran di seluruh pasaran. Jadual lengkap EU ini menyatukan kedua-dua sudut pandang bagi perniagaan kecil dan besar pada 2025.

Analisis anggaran tinjauan perniagaan Eurostat 2025 untuk 27 negara EU. Perbandingan meliputi perniagaan dengan 10–49 orang yang bekerja di dalamnya dan yang mempunyai sekurang-kurangnya 250 orang. Kiraan termasuk pekerja dan individu yang bekerja sendiri. Tujuan dalam sumber menggabungkan pemasaran atau jualan. Data diperoleh pada 24 Oktober 2026.

Abstrak

Sejauh mana AI digunakan untuk pemasaran atau jualan oleh perniagaan kecil dan besar dalam sesebuah negara? Jawapannya berubah apabila soalan hanya melibatkan perniagaan yang sudah menggunakan AI. Kami menghimpunkan anggaran 2025 yang diterbitkan untuk kesemua 27 negara EU dengan kedua-dua takrif. Austria menunjukkan perbezaannya: dalam kalangan semua perniagaan dalam skop, penggunaan untuk pemasaran atau jualan ialah 11.63% bagi perniagaan kecil dan 25.31% bagi yang besar; dalam kalangan pengguna AI, angkanya masing-masing 44.41% dan 37.08%.[1]

Jadual lengkap disusun mengikut abjad nama negara dalam bahasa Inggeris dan mengandungi 108 nilai mengikut negara, saiz serta ukuran. Contoh berasingan Austria dan Belgium menambah konteks penggunaan sebarang AI. Kedua-duanya ialah 2 negara pertama dalam susunan itu, bukan pilihan berdasarkan hasil ekstrem. Ini ialah anggaran tinjauan deskriptif bagi perniagaan dalam skop sektor bukan kewangan, bukan bukti tentang setiap perniagaan atau bakal pelanggan. Sumbangan praktikalnya ialah cara yang boleh digunakan semula untuk menyertakan negara, saiz, tahun dan kumpulan perbandingan dalam ringkasan pelanggan.

Seorang pencipta kandungan atau agensi sedang menyediakan 2 cadangan pelanggan. Satu perniagaan belum menggunakan AI. Satu lagi sudah menggunakannya dalam operasi lain dan mahu membincangkan pemasaran. Statistik AI kebangsaan muncul dalam kedua-dua draf, tetapi mungkin menjawab soalan yang berbeza daripada persoalan setiap pelanggan.

Kami membina jadual lengkap untuk menjelaskan pilihan itu. Jadual membandingkan perniagaan kecil dan besar di setiap negara EU, mula-mula dalam kalangan semua perniagaan dalam skop, kemudian dalam kalangan pengguna AI. Kedua-dua sudut pandang pada baris yang sama membantu mencari rujukan sesuai tanpa menganggap peratusan kebangsaan yang luas sebagai gambaran pelanggan tertentu.

Butiran mengikut negara penting. Dalam anggaran Austria yang diterbitkan, corak mengikut saiz berbeza antara kedua-dua sudut pandang; contoh Belgium menunjukkan gabungan lain. Contoh-contoh itu menerangkan cara membaca jadual. Hasil utamanya ialah rekod lengkap 27 negara: tiada negara digugurkan hanya kerana angkanya kurang menonjol.

Satu kumpulan perniagaan, 2 sudut pandang

Sekumpulan bangunan perniagaan biru rekaan membawa kepada bingkai segi empat biru tua yang besar dan bingkai biru lebih kecil dengan bangunan yang lebih sedikit. Garisan bertitik menghubungkan bingkai; tiada nilai atau nama negara.
Ilustrasi konsep bagi populasi perniagaan yang luas dan kumpulan lebih kecil di dalamnya. Bangunan dan nisbah bingkai ialah rekaan, bukan geografi negara, peratusan tinjauan atau nisbah tepat. Anggaran sebenar ada dalam jadual.

Cari negara, kemudian pilih kumpulan perbandingan

2 lajur pertama menunjukkan sejauh mana AI untuk pemasaran atau jualan digunakan dalam kalangan semua perniagaan dalam skop bagi setiap kelas saiz. Perniagaan yang tidak menggunakan sebarang AI turut dikira. 2 lajur seterusnya menunjukkan kelaziman tujuan itu dalam kalangan perniagaan yang sudah menggunakan AI. Kumpulannya lebih kecil dalam negara dan kelas saiz yang sama.

Mulakan dengan baris negara, kekalkan kelas saiz dan baca tajuk lajur sebelum memasukkan peratusan dalam cadangan. “Dalam kalangan pengguna AI” ialah sebahagian daripada hasil. Menggugurkan frasa itu akan menukar pernyataan tentang subkumpulan kepada pernyataan tentang seluruh pasaran dalam skop.

Semua 27 negara kekal mengikut abjad nama bahasa Inggerisnya. Setiap negara mempunyai 4 anggaran yang diterbitkan, menjadikan 108 nilai. Jadual memaparkan nilai terbitan dengan 2 tempat perpuluhan; fail muat turun turut menyertakan penanda sumber. Bilangan tempat perpuluhan yang dipaparkan ialah pilihan persembahan, bukan kenyataan tentang ketepatan tinjauan.

Jadual ini bertujuan memudahkan penyerahan maklumat yang jelas: rakan sekerja perlu dapat mengenal pasti negara, saiz perniagaan dan kumpulan yang dimaksudkan. Jadual tidak menyusun kedudukan pasaran atau menggabungkan baris negara menjadi purata EU. Rujukan kebangsaan boleh membantu merangka soalan; keadaan pelanggan sendiri masih diperlukan untuk menjawabnya.[1]

AI untuk pemasaran atau jualan di semua 27 negara EU

Anggaran terbitan 2025 dalam peratus. Kecil: 10–49 orang bekerja dalam perniagaan; besar: sekurang-kurangnya 250. Pekerja dan individu bekerja sendiri dikira. Setiap saiz mempunyai ukuran bagi semua perniagaan dalam skop dan ukuran berasingan dalam kalangan pengguna AI.

Semua 27 negara EU: AI untuk pemasaran atau jualan dalam perniagaan kecil dan besar dalam skop, dengan kedua-dua kumpulan perbandingan
Negara EUSemua perniagaan kecil dalam skop (%)Semua perniagaan besar dalam skop (%)Dalam kalangan perniagaan kecil pengguna AI (%)Dalam kalangan perniagaan besar pengguna AI (%)
Austria11.63%25.31%44.41%37.08%
Belgium7.35%29.68%25.52%38.84%
Bulgaria2.91%8.08%40.61%30.86%
Croatia4.37%11.59%34.24%29.29%
Cyprus3.57%20.17%46.18%57.52%
Czechia8.86%21.17%66.19%39.14%
Denmark10.14%22.27%27.07%29.88%
Estonia10.05%20.00%48.48%37.80%
Finland14.10%35.76%42.09%45.04%
Perancis3.59%23.13%23.87%39.88%
Jerman7.65%21.81%33.18%38.28%
Yunani2.02%11.73%27.52%31.22%
Hungary3.30%9.17%37.97%22.94%
Ireland4.37%20.66%26.12%36.08%
Itali4.80%17.65%33.74%33.24%
Latvia5.91%21.08%60.47%44.76%
Lithuania6.70%20.61%37.12%39.83%
Luxembourg5.09%12.26%16.71%21.15%
Malta7.05%22.03%39.06%42.57%
Belanda [b]10.71%28.03%37.25%41.44%
Poland3.76%20.97%65.00%45.78%
Portugal3.47%17.50%36.76%35.60%
Romania1.37%6.06%33.08%29.21%
Slovakia4.28%8.73%27.42%19.96%
Slovenia5.69%25.88%31.14%36.07%
Sepanyol4.58%22.59%26.65%39.31%
Sweden13.43%26.10%43.69%36.32%
Sumber: Eurostat isoc_eb_ai, 2025, diadaptasi Influence IQ.[1] Susunan abjad nama negara dalam bahasa Inggeris, bukan kedudukan. Semua 108 nilai tersedia. Jadual memaparkan 2 tempat perpuluhan; data lengkap mengekalkan nilai terbitan. [b] Perniagaan kecil Belanda membawa penanda putus siri masa dalam kedua-dua ukuran; tiada arah aliran disimpulkan.

Kecil dan besar mempunyai maksud khusus di sini

Perniagaan kecil dalam kajian ini mempunyai 10–49 orang yang bekerja di dalamnya, termasuk pekerja dan individu yang bekerja sendiri. Perniagaan besar mempunyai sekurang-kurangnya 250 orang. Kami memilih 2 kelas yang diterbitkan ini supaya perbandingan konsisten; perniagaan dengan 50–249 orang tidak termasuk dalam jadual ini.[2]

Skop kegiatan juga ditetapkan. Tinjauan Eurostat meliputi kumpulan sektor bukan kewangan yang khusus. Baris negara menggabungkan kegiatan itu, bukan menghuraikan agensi pemasaran, peruncit atau pengilang secara berasingan. Perniagaan boleh menggunakan rujukan negara sambil mencatat bahawa skopnya lebih luas daripada sektornya sendiri.

Jadual tidak meliputi perniagaan dengan kurang daripada 10 orang, pencipta kandungan yang bekerja sendirian, pengguna atau pekerja sebagai individu. Pencipta kandungan yang menawarkan khidmat kepada pelanggan perniagaan mungkin mendapat manfaat daripada perbandingan ini, tetapi tabiat AI mereka sendiri tidak diukur. Studio kecil tidak patut menganggap lajur perniagaan kecil menggambarkan studio sebesarnya.

Sumber merekodkan pemasaran atau jualan sebagai satu tujuan, jadi penggunaan yang dilaporkan mungkin melibatkan salah satunya. Cadangan kandungan perlu menyatakan tugas yang dimaksudkan. Angka ini tidak mengasingkan penciptaan kandungan media sosial, AI generatif atau alat tertentu. Mengekalkan takrif gabungan membantu mengelakkan kategori luas berubah menjadi dakwaan tentang aliran kerja khusus.[1][5]

Austria dan Belgium menunjukkan sebab kedua-dua sudut pandang diperlukan

Austria dan Belgium ialah 2 negara pertama dalam jadual mengikut nama bahasa Inggerisnya. Kami menggunakannya untuk menerangkan ukuran, bukan kerana tempatnya dalam kedudukan tertentu. Contoh berikut mengekalkan penggunaan sebarang AI bersama 2 ukuran pemasaran atau jualan, dengan takrif yang sama bagi setiap kelas saiz.

Di Austria, 26.18% perniagaan kecil dan 68.26% perniagaan besar menggunakan sebarang AI. Penggunaan untuk pemasaran atau jualan dalam kalangan semua perniagaan dalam skop masing-masing ialah 11.63% dan 25.31%. Dalam kalangan pengguna AI, anggaran terbitan ialah 44.41% bagi perniagaan kecil dan 37.08% bagi yang besar. Perbandingan seluruh pasaran dalam skop dan perbandingan pengguna AI sedia ada memberikan konteks berbeza.

Belgium memberikan contoh kedua. Penggunaan sebarang AI ialah 28.82% bagi perniagaan kecil dan 76.41% bagi perniagaan besar. Penggunaan untuk pemasaran atau jualan dalam kalangan semua perniagaan dalam skop ialah 7.35% dan 29.68%; dalam kalangan pengguna AI, 25.52% dan 38.84%. Angka khusus pengguna AI mesti kekal terikat pada kumpulan yang diterangkannya, bukan menggantikan angka seluruh kumpulan.

Ini ialah anggaran yang diterbitkan. Contoh Austria tidak membuktikan perbezaan yang pasti dalam populasi sebenar, bahawa saiz menyebabkan pemilihan tujuan AI, atau bahawa perniagaan kecil menggunakan AI pemasaran dengan lebih intensif. Angka tinjauan menunjukkan sama ada tujuan itu dilaporkan. Ia tidak mengukur masa, mutu kempen, belanjawan atau pulangan.

Eurostat sudah menerbitkan analisis tujuan AI mengikut saiz perniagaan pada peringkat EU serta hasil mengikut negara. Sumbangan kami ialah jadual lengkap negara dan saiz dengan kedua-dua penyebut pemasaran bersebelahan. Anda boleh menyemak gabungan untuk negara anda tanpa terus menggunakan corak seluruh EU.[3]

Austria dan Belgium: asingkan 3 ukuran sumber

Peratusan terbitan 2025 untuk 2 negara pertama mengikut nama bahasa Inggeris. Sebarang AI dan pemasaran dalam seluruh kumpulan melibatkan semua perniagaan dalam skop; ukuran ketiga hanya melibatkan pengguna AI dalam negara dan kelas saiz yang sama.

Austria dan Belgium: sebarang AI serta pemasaran atau jualan dengan kedua-dua penyebut bagi 2 kelas saiz
Negara dan saiz perniagaanSebarang AI, semua perniagaan dalam skop (%)AI pemasaran atau jualan, semua perniagaan dalam skop (%)AI pemasaran atau jualan, dalam kalangan pengguna AI (%)
Austria, kecil (10–49)26.18%11.63%44.41%
Austria, besar (250+)68.26%25.31%37.08%
Belgium, kecil (10–49)28.82%7.35%25.52%
Belgium, besar (250+)76.41%29.68%38.84%
Sumber: Eurostat isoc_eb_ai, 2025.[1] 12 sel mengekalkan 3 ukuran yang diterbitkan berasingan. Teks memetik nilai asal; jadual menggunakan 2 tempat perpuluhan. Contoh ini bukan kedudukan pasaran, perbandingan saiz secara sebab-akibat atau ujian perbezaan populasi.

Gunakan soalan yang sama pada kedua-dua sisi perbandingan

Bandingkan 2 lajur semua perniagaan jika soalan berkenaan kelaziman penggunaan AI untuk pemasaran atau jualan yang dilaporkan dalam pasaran dalam skop. Bandingkan 2 lajur pengguna AI jika soalan berkenaan kedudukan tujuan itu dalam kalangan perniagaan yang sudah menggunakan AI. Menukar saiz dan kumpulan perbandingan serentak menyukarkan tafsiran.

Kelaziman penggunaan sebarang AI menerangkan sebab kedua-dua sudut pandang berguna, tetapi bukan skor prestasi. Perniagaan boleh menggunakan AI di luar pemasaran atau jualan. Ukuran khusus pengguna AI menanyakan tujuan itu dalam kumpulan tersebut; ia tidak menunjukkan sama ada teknologi dibeli, dibangunkan sendiri atau dibekalkan oleh agensi.

Kami menggunakan peratusan khusus pengguna AI yang diterbitkan terus oleh Eurostat. Setiap satunya kekal sebagai anggaran sumber, bukan nisbah yang dikira semula daripada peratusan pemasaran dan sebarang AI yang dipaparkan. Nilai yang diterbitkan berasingan mungkin mempunyai ciri pembundaran dan anggaran tersendiri. Membaca 3 ukuran bersama tidak memerlukan nilai berformat menghasilkan persamaan tepat apabila didarab atau dibahagi.

Untuk ringkasan rentas negara, kekalkan baris negara berasingan dan jangan mengambil puratanya. Sampel, campuran kegiatan dan populasi perniagaan berbeza. Memberikan wajaran sama kepada setiap negara akan menghasilkan ukuran baharu, bukan bahagian perniagaan seluruh EU. Kajian ini tidak memberikan agregat itu atau menjelaskan perbezaan negara secara sebab-akibat.[4]

Dua pelanggan rekaan memerlukan soalan susulan berbeza

Bayangkan pemborong Austria dengan 28 orang yang bekerja dalam perniagaan. Pemiliknya mengesahkan bahawa perniagaan itu belum menggunakan AI. Seorang pencipta kandungan bebas membincangkan tugasan kandungan produk secara berkala. Perniagaan, pengesahan dan tugasan ini rekaan; nilai tinjauan Austria kekal sebagai anggaran sebenar yang diterangkan tadi.

Nota konteks boleh berbunyi: “Pada 2025, 11.63% perniagaan kecil dalam skop di Austria melaporkan penggunaan AI untuk pemasaran atau jualan.” Pencipta kandungan tidak patut menyampaikan angka 44.41% dalam kalangan pengguna AI sebagai bahagian semua perniagaan kecil yang setanding. Lebih penting, pengesahan pemilik sudah menetapkan keadaan pelanggan ini. Angka kebangsaan tidak menggantikannya.

Perbincangan seterusnya boleh menyentuh tugasan: apa yang pelanggan mahu hasilkan, bahan yang boleh digunakan dan siapa yang menyemak kerja. Ini cadangan soalan untuk ringkasan, bukan sebab tidak menggunakan AI yang diukur kajian. Data tidak menunjukkan sama ada perniagaan rekaan itu kekurangan kemahiran, menolak AI atau sanggup membayar perkhidmatan baharu.

Ringkasan pencipta kandungan mungkin berbunyi: “Sediakan ringkasan kandungan produk bulanan daripada bahan pemilik. Tentukan bersama bahagian yang boleh menggunakan AI, jika ada; namakan penyemak ketepatan sebelum penerbitan. Konteks: Austria, perniagaan kecil dalam skop, 2025; AI untuk pemasaran atau jualan dalam kalangan semua perniagaan dalam skop, 11.63%.” Ini tugasan rekaan, bukan perkhidmatan yang diuji tinjauan. Di sini konteks statistik dan tanggungjawab yang dicadangkan boleh dibaca berasingan.

Seterusnya, bayangkan pemborong Belgium dengan 320 orang yang bekerja dalam perniagaan. Ketua pemasarannya mengesahkan bahawa AI sudah digunakan untuk perancangan stok, tetapi belum untuk pemasaran atau jualan. Agensi merekodkan pengesahan itu berasingan daripada rujukan. Dalam kalangan perniagaan besar Belgium pengguna AI, anggaran pemasaran atau jualan ialah 38.84%; dalam kalangan semua perniagaan besar dalam skop, 29.68%.

Ringkasan kedua boleh menanyakan keperluan menambah penggunaan pemasaran dalam perniagaan yang sudah menggunakan AI. Ia boleh menyatakan hasil yang dicadangkan, pelulus dan soalan yang ingin dijawab pelanggan. Statistik kebangsaan tidak membuktikan alat stok boleh digunakan untuk pemasaran, pelanggan bersedia meluaskan penggunaan atau cadangan agensi akan berjaya.

Agensi juga boleh menyerahkan nota yang khusus: “Huraikan perancangan stok sedia ada dan tugas pemasaran yang dicadangkan secara berasingan. Tanya maklumat yang boleh digunakan, siapa bertanggungjawab atas hasil dan apa yang pelanggan mahu pelajari. Rujukan: Belgium, perniagaan besar pengguna AI, 2025; 38.84% melaporkan pemasaran atau jualan sebagai tujuan.” Pengesahan menjadikan rujukan pengguna AI sesuai, tetapi tidak mendedahkan keperluan pelanggan atau membenarkan penggunaan maklumatnya secara tertentu.

Tiada pelanggan rekaan ini merupakan pemerhatian tinjauan yang boleh dikenal pasti. Contoh menunjukkan bagaimana maklumat pelanggan yang diketahui mengubah perbincangan. Pencipta kandungan atau agensi patut bertanya secara langsung, kemudian menggunakan jadual sebagai konteks bertarikh. Rujukan negara berguna apabila menjelaskan cadangan, bukan menggantikan usaha memahami kegiatan sebenar pelanggan.

Simpan nota bukti ringkas bersama kerja yang dicadangkan

Nota yang boleh digunakan semula boleh bermula: “Negara pelanggan: __. Saiz perniagaan: __ orang, termasuk pekerja dan individu bekerja sendiri. Penggunaan AI yang diketahui: __, disahkan oleh __ pada __. Tugas pemasaran yang dicadangkan: __.” Pengesahan datang daripada perbincangan pelanggan. Tinjauan tidak mengisi ruang itu untuk perniagaan tertentu.

Tambahkan konteks statistik pada baris seterusnya: “Eurostat, 2025; perniagaan dalam skop sektor bukan kewangan; negara __; kelas saiz __; AI untuk pemasaran atau jualan __%; kumpulan perbandingan: semua perniagaan dalam skop / perniagaan pengguna AI.” Pilih satu kumpulan dengan jelas. Jika kedua-dua peratusan penting, labelkan setiap satunya dan jangan tinggalkan 2 angka tanpa penerangan.

Kemudian nyatakan keputusan yang masih memerlukan bukti: “Perkara yang perlu dipelajari sebelum mencadangkan kerja: __. Penyemak hasil: __. Hasil yang berguna untuk pelanggan ini: __.” Ini cadangan praktikal untuk ringkasan. Kajian tidak menguji templat ini atau membuktikan bahawa penggunaannya menambah baik hasil kempen.

Pastikan tempoh sumber kekal jelas apabila nota berpindah daripada penyelidik kepada pengurus pelanggan dan pencipta kandungan. Cadangan yang ditulis pada 2026 boleh memetik bukti 2025 dengan betul. Mengubah tarikh cadangan tidak mengemas kini tinjauan. Perbezaan itu mengekalkan rujukan tanpa memberi tanggapan jadual mengukur penggunaan ketika cadangan dibuat.

Rakan sekerja yang menerima nota boleh menyemak padanan sebelum menggunakannya semula. Saiz lain memerlukan kelas sumber yang sepadan. Status AI yang tidak diketahui memerlukan soalan kepada pelanggan, bukan andaian daripada peratusan negara. Jika perbincangan menunjukkan perniagaan di luar populasi dalam skop, kekalkan perbezaan itu dan cari bukti yang sesuai dengan keadaannya.

Bawa 4 maklumat konteks ke ringkasan pelanggan

Peta lipat rekaan dengan pin biru menghubungkan bangunan perniagaan kecil dan tinggi, kemudian 2 bingkai bulat serta dokumen lipat dengan pensel. Anak panah melengkung menghubungkan 4 peringkat.
  1. Kekalkan lokasi

    Catat negara pelanggan dan tempoh sumber 2025.

  2. Padankan saiz perniagaan

    Gunakan kelas bilangan orang bekerja yang sesuai dan kekalkan takrifnya.

  3. Namakan kumpulan yang dikira

    Nyatakan sama ada peratusan melibatkan semua perniagaan dalam skop atau pengguna AI.

  4. Tulis ringkasan pelanggan

    Tambah penggunaan AI yang disahkan, hasil yang dicadangkan, penyemak dan soalan terbuka.

Aliran kerja yang dicadangkan daripada lokasi dan saiz kepada kumpulan perbandingan dan ringkasan pelanggan. Peta, bangunan dan dokumen ialah konsep. Kajian tidak menguji aliran kerja ini atau kesannya terhadap cadangan atau hasil kempen.

Baca nota sumber sebelum menghuraikan perubahan mengikut masa

Ekstrak sumber yang ditetapkan mempunyai nilai bagi setiap gabungan negara, saiz dan ukuran terpilih: 162 anggaran dalam 3 siri. Tiada nilai terpilih yang hilang. Pemerhatian perniagaan kecil Belanda membawa penanda “b” Eurostat dalam semua 3 siri, yang menunjukkan putus dalam siri masa. Penanda dikekalkan pada baris dan muat turun.[6]

Artikel membandingkan keratan rentas 2025. Ia tidak mendakwa perubahan penggunaan sebelum dan selepas, termasuk bagi nilai Belanda yang ditandai. Kewujudan angka bukan alasan mengabaikan catatan sumber. Jika rakan mahu mengkaji arah aliran, nota negara dan siri sejarah berkaitan perlu diperiksa secara berasingan.

Anggaran juga tidak menetapkan jumlah bakal pelanggan sesebuah negara, permintaan untuk agensi atau kebarangkalian membeli alat. Populasi perniagaan kebangsaan merangkumi pelbagai kegiatan dan keadaan. Gunakan jadual untuk memperjelas rujukan dalam ringkasan, sambil mendasarkan andaian komersial pada perbincangan pelanggan.

Cara kami menyediakan rujukan negara yang lengkap

Kami menetapkan 27 negara anggota EU dan 2 kelas saiz sebelum menghasilkan jadual. Daripada set data Eurostat isoc_eb_ai, kami memilih 2025, agregat kegiatan bukan kewangan dalam skop C10-S951_X_K dan penunjuk pemasaran atau jualan E_AI_PMS. Unit semua perniagaan PC_ENT dan unit pengguna AI PC_ENT_AI_TANY diperoleh terus. Konteks sebarang AI menggunakan E_AI_TANY dengan PC_ENT.[1]

Data diperoleh pada 24 Oktober 2026; semua 3 respons melaporkan tarikh kemas kini set data yang sama, 15 Jun 2026. Kami mengekalkan 162 nilai asal dan penanda mengikut abjad nama negara dalam bahasa Inggeris. Jadual utama memaparkan 108 nilai pemasaran. Contoh memaparkan semua 3 ukuran bagi Austria dan Belgium, sejumlah 12 sel.

Data lengkap turut mengekalkan 54 perbezaan deskriptif: anggaran terbitan perniagaan besar ditolak anggaran perniagaan kecil, berasingan bagi setiap penyebut pemasaran. Ini perbandingan aritmetik langsung bagi anggaran yang diterbitkan. Tandanya tidak dijadikan kategori negara, kiraan, kedudukan atau dakwaan perbezaan populasi yang pasti.[7]

Semakan sumber tidak menetapkan aturan pembundaran tetap untuk anggaran terbitan, dan kami tidak mengira selang ketidakpastian bagi perbandingan ini. Bilangan digit sahaja tidak memberikan maklumat itu. Oleh itu kami menghuraikan anggaran tanpa mendakwa perbezaan yang pasti secara statistik atau susunan yang kekal selepas pembundaran sumber. Nilai asal tersedia bersama paparan jadual 2 tempat perpuluhan.

Pakej mengekalkan pilihan yang ditetapkan, respons sumber, penanda, nilai dan kaedah pengiraan. Ini adaptasi bebas data Eurostat, dengan persembahan dan tafsiran oleh Influence IQ; Eurostat tidak bertanggungjawab atas perubahan itu.[8] Tujuan penyerahannya mudah: rujukan negara lengkap di samping pelanggan yang diterangkan dengan jelas, dengan persoalan perniagaan yang belum terjawab terus kelihatan.

Tanpa pendaftaran. Data lengkap mengekalkan semua 27 negara, kedua-dua kelas saiz, semua 3 ukuran dan penanda sumber asal. ZIP bersama mengandungi dokumentasi kaedah bahasa Inggeris, respons sumber dan kod penghasilan semula. Terjemahan tidak mengubah populasi EU 2025 atau mewujudkan bukti untuk negara lain.

Nota penyelidikan

  1. Eurostat, Kecerdasan buatan mengikut saiz perniagaan, isoc_eb_ai, 2025. Agregat kegiatan terpilih C10-S951_X_K; saiz 10–49 dan 250+; tujuan E_AI_PMS; unit PC_ENT dan PC_ENT_AI_TANY. Konteks sebarang AI menggunakan E_AI_TANY dengan PC_ENT. Data diperoleh pada 24 Oktober 2026; respons asal dikemas kini pada 15 Jun 2026. Nilai negara ialah anggaran tinjauan yang diterbitkan.
  2. Eurostat, metadata rujukan penggunaan ICT dalam perniagaan, bahagian populasi dan unit statistik. Kelas saiz mengira pekerja dan individu bekerja sendiri; agregat bukan kewangan terpilih mempunyai skop khusus. Perbandingan 2 kelas kami tidak termasuk perniagaan sederhana dan perniagaan dengan kurang daripada 10 orang.
  3. Eurostat, Penggunaan teknologi kecerdasan buatan (AI) di Kesatuan Eropah: hasil utama, edisi 2026. Rajah 8 sudah membandingkan tujuan dalam kalangan pengguna AI mengikut saiz pada peringkat EU; jadual 5 memberikan hasil mengikut negara. Artikel ini menambah paparan lengkap negara dan saiz dengan 2 penyebut pemasaran atau jualan, tanpa mendakwa prinsip perbandingan itu baharu.
  4. Metadata ICT perniagaan Eurostat menghuraikan pengumpulan kebangsaan, wajaran dan kebolehbandingan. Kami mengekalkan anggaran negara tanpa mengira purata negara berwajaran sama, agregat EU berwajaran atau kesan sebab-akibat saiz perniagaan. Peratusan pemasaran khusus pengguna AI diterbitkan terus, bukan dikira semula daripada nilai paparan.
  5. Laporan AI Eurostat 2026 menerangkan teknologi dan tujuan tinjauan perniagaan. Penunjuk terpilih menggabungkan pemasaran atau jualan. Ia tidak mengasingkan alat generatif, kandungan media sosial, intensiti, perbelanjaan atau pulangan; tujuan yang dilaporkan tidak dianggap bukti bagi hasil itu.
  6. Penanda respons asal Eurostat isoc_eb_ai: kelas Belanda 10–49 membawa b, putus dalam siri masa, bagi semua 3 siri terpilih. Semua 162 anggaran tersedia. Penanda kekal dalam jadual dan data lengkap, tanpa dakwaan arah aliran masa.
  7. Pakej analisis Influence IQ menyimpan 3 respons asal Eurostat, kerangka tetap 27 negara, semua 162 nilai dan penanda serta 54 perbezaan nilai terbitan perniagaan besar ditolak kecil. Analisis tidak menetapkan selang pembundaran sumber, kesignifikanan, kiraan negara mengikut arah perbezaan, kedudukan atau padanan tepat melalui pendaraban. Jadual memaparkan 2 tempat perpuluhan; data lengkap mengekalkan nilai sumber.
  8. Sumber: Eurostat, isoc_eb_ai, diakses pada 24 Oktober 2026. Pemilihan, format, pengiraan dan tafsiran ialah adaptasi Influence IQ. Eurostat tidak bertanggungjawab atas adaptasi atau kesimpulannya dan tidak memperakui artikel ini. Terjemahan ialah tanggungjawab penulisnya, bukan terjemahan rasmi Eurostat. Dalam setiap bahasa, baris negara kekal mengikut abjad nama bahasa Inggerisnya. Pilihan ilustratif Austria dan Belgium mengikut susunan itu; pilihan tersebut tidak ditetapkan sebelum hasil diteliti.

Artikel bahasa Inggeris ialah sumber bagi semua versi bahasa. Setiap edisi menerangkan anggaran 2025 yang sama untuk perniagaan dalam skop di 27 negara EU; terjemahan tidak menghasilkan bukti tempatan di luar kerangka itu. Influence IQ bertanggungjawab atas adaptasi bebas dan terjemahannya; Eurostat tidak bertanggungjawab atas kandungan tersebut.

Perincikan soalan AI seterusnya